Nie je náhoda, že sa Praha pravidelne objavuje na zozname TOP miest a destinácií v celosvetovom meradle. Vďaka jej histórií je Praha plná architektonických skvostov. Na každom rohu uvidíš úžasné stavby z ktorých dýcha história. Všadeprítomná uvoľnená atmosféra dostane každého! Centrom mesta tečie rieka Vltava a tá dodáva mestu jedinečnú atmosféru. Na jej brehoch môžeš posedieť s kamarátmi pri drinku, ktorý Ti ponúknu na každom kroku. K spríjemneniu atmosféry často hrá na brehoch Vltavy kvalitná hudba. V letných mesiacoch odporúčame na jej brehu miesto nazývané Náplavka, ktoré ožíva za pekného počasia a nájdeš tam množstvo miestnej „urban“ kultúry od muziky až po jedlo.

Ak máš rád výhľady, Praha je na to stvorená. Medzi tie, ktoré určite stoja za prechádzku, patrí svetoznámy Petřín – priamo v srdci večne zeleného parku, Vítkov – pamätník, ktorý v sebe skrýva kus histórie, Vyšehrad – s presláveným cintorínom alebo samotný Pražský hrad. Ak Ti nebude stačiť, vybehni na vyhliadku vo Veľkej južnej veži katedrály sv. Víta, kde sa ti naskytne na Prahu 360° pohľad.

Na Prahe je úžasné, že aj keď sa nachádzaš v úplnom centre, do najbližšieho parku to máš vždy na skok. Či už hľadáš miesto na romantickú prechádzku, prípravu na maratón alebo iba pekné prostredie, kde chceš vypnúť. Skús napríklad Riegrovy Sady či Parukářka, alebo Petřínske sady, Letenské sady, Stromovka a Divoká Šárka na druhom brehu rieky.

V Prahe je toho naozaj dosť na videnie. Václavák, Staromák, Karlák, Ipák, miestni majú v názvoch jasno, stačí vynechať slovo námestie pripojiť koncovku – ák a každý vie, čo hľadáš. Okrem týchto miest si nachystaj energiu na Karlov most, Malú stranu, Hradčany a Kampu a keď to zvládneš, centrum máš v podstate prejdené. Výhodou Prahy je, že tieto vyššie zmienené turistické spoty sú lokalizované takmer jeden vedľa druhého, takže ak obuješ pohodlné tenisky za jeden stihneš všetko podstatné. Ak by tvoje srdce pišťalo po nákupoch, máš rád vôňu luxusu a nemáš problém buchnúť sa po vačku, určite choď na Pařížskou, ak hľadáš lacnejšiu verziu s normálnymi obchodmi, skoč na ulicu Na Příkopách alebo zablúď do ktoréhokoľvek nákupného centra, ktorých je v centre požehnane.