Budapešť je jedným z tých miest, ktoré sa oplatí navštíviť za akéhokoľvek počasia a ročného obdobia. Každý čas má svoje typické rysy a jedinečné čaro, ktoré dotvára úžasnú atmosféru tohto výnimočného mesta. Počas zimných večerov sa môžeš zohriať šálkou vareného vína na vianočných trhoch, ktoré patria k najkrajším v Európe. K letným mesiacom patrí hudobný festival Sziget, kde každý rok vystupujú hviezdy svetového formátu a svoju cestu sem merajú tisícky fanúšikov z celého sveta.

Budapešti pri zrode pomohla vynikajúca poloha, krátka vzdialenosť od ďalších dvoch hlavných miest, Bratislavy a Viedne, temperament ľudí a krása okolitej prírody. Príjemnú atmosféru v Budapešti dotvára 2.najdlhšia rieka v Európe – Dunaj, ktorý si svoju cestu razí priamo centrom maďarského hlavného mesta. Dunaj tvorí v Budapešti pomyselnú čiaru medzi rovinatou  a hornatejšou časťou mesta a zároveň ponúka možnosť prechádzok po viacerých krásnych mostoch. Vďaka unikátnym termálnym prameňom je Budapešť jedným z najväčších európskych kúpeľných miest. Tento relaxačný raj vyhľadáva množstvo ľudí, ktorý sem chodia, keď chcú jednoducho vypnúť a nechať všetky svoje povinnosti za sebou.

Na svoje si v Budapešti prídu milovníci dobrého jedla, hudby a kultúry, ale aj tí, čo vedia oceniť architektúru a mesto, ktoré dýcha históriou. Maďarsko, to je aj cigánska hudba, čardáš, pikantné jedlá a krčah tokajského vína.

Vďaka množstvu rôznych univerzít si do Budapešti ročne razí cestu tisíce študentov, ktorí prichádzajú nielen z Maďarska, ale v rámci výmenných programov aj z celého sveta. Práve oni tvoria náplň nočného života Budapešti. Jednou z veľkých výhod nočného života v tomto meste je, že alkohol je cenovo dostupný a každý si príde na svoje. V centre Budapešti sa nachádzajú stovky kvalitných podnikov, ktoré Ťa vtiahnu a následne vypustia až po pár hodinách tej najlepšej zábavy. Ráno bude určite o čom rozprávať.